Følg os

Har du spørgsmål, så kontakt os på 88 44 56 66

Gruppe og matchture

Thailand – rundrejse i Chiang Mai og Chiang Rai 12. – 26. november 2026.

12. - 26. november 2026

Oplev det bedste af Nordthailand på en 14-dages golfrejse, der kombinerer fremragende golfbaner med kulturelle højdepunkter og afslappende omgivelser.

18.990,- Læs mere

Rom – er altid et besøg værd, især når man kan spille en runde på RYDER CUP banen Marco Simone.

hele året

Oplev den måske bedste Ryder Cup bane, der endnu er spillet og få den perfekte optakt til sommer sæsonen.

kr. 13.495,- Læs mere

Grupperejse til Abu Dhabi 15. – 22. november 2026

15. - 22. november 2026

På denne rejse bor du på det moderne og stilfulde Centro Yas Island, hvor komfort, service og beliggenhed skaber de perfekte rammer for din ferie. Fra hotellet har du nem adgang til tre af Emiraternes mest imponerende golfbaner: Saadiyat Beach Golf Club, Yas Links og Abu Dhabi Golf Club.

kr. 16.495,- Læs mere

Efterårsferie på Mauritius – allinclusive og fri golf – Heritage Awali*****

hele året, eller som grupperejse 10. - 20. oktober 2026

Heritage Awali på Mauritius er det ultimative rejsemål for golfentusiaster   Vi har lavet et tilbud 9 nætter på eftertragtede Awali Resort med fri golf og alliclusive.

 

kr. 25.675,-,- Læs mere

Thailand – Hua Hin – 2. matchture: 18.11. – 30.11.2026 og d.28.01. – 09.02. 2027

18.11.- 31.11. 2026 og 28-01 - 10.02 2027

1. Matchtur i Hua Hin 18. Nov. – 30. nov. 2026 – Pris i dbl. kr. 16.960

2. Matchtur i Hua Hin 28. Jan. – 10. feb. 2027 – Pris i dbl. kr. 16.960

Vi er naturligvis nødt til at gentage sidste vinter fantastisk golfrejse i Thailand, med 26 deltagere på hver rejse.

Forestil dig et sted, hvor moderne elegance møder thailandsk gæstfrihed – velkommen til NH Hua Hin**** et 4-stjernet hotel, der redefinerer luksus ophold i hjertet af Hua Hin. Med sin sofistikerede art deco-stil og en atmosfære, der emmer af ro og komfort, er dette hotel det ideelle valg for både familier, par og solo-rejsende.​ En oase af afslapning og stil.​

5 runder golf, incl. transport, buggies og caddies.

vi spiller: Black Mountain, Springfield, Majestic, Palm Hill og Lakeview.

Dansk turleder

kr. 16.960,- Læs mere

Nytårsrejse til “Valle del Este” Golfresort & Spa, Andalusien

NYTÅRSREJSE 27/12 - 03/01 - 2027

 

Nytårsrejse Valle del Este.

Valle del Este ligger syd for Alicante i Europas varmeste hjørne med mere end 330 solskinsdage om året. Her er nu fuldført en fremragende upgrade af deres herlige 18 hullers bane, med direkte adgang fra hotellets pool område.

Valle del Este fine  træningsfaciliteter med driving range og short game. En dejlig stor velindrettet SPA, indendørs pool og meget mere.

Valle del Este er berømte for at afhold en fantastisk Nytårsaften fest, med levende musik, dans, champagne og alle drikkevarer.

I denne pakke indgår halvpension, (morgenbuffet og middag om aftenen), 5 runder golf, hvoraf de 4 tæller til vor hyggelige social konkurrence.

Vi spiller golf følgende dage: 28. 29. 30. 31. dec. og finalen den 2. jan.

kr. 12.995,- Læs mere

Korineum Golf Resort**** – Cypern

26. december - 2. januar 2027 - eller 30. december - 06. januar 2027

Nytårs rejse til Cypern – Korineum Golf and Sea resort 

Cypern er Europas varmeste plet om vinteren. 330 solskinsdage om året og med sikkerhed korte bukser og polo i december. Vi har afviklet vor nytårsrejse hertil de sidste 6  år, og tør godt love, at du kan skære garderoben ned til et par lange bukser, til pænere brug.

kr. 12.875,- Læs mere

Buenos Aires, Iguazú, Buzios og Rio de Janeiro – 25. januar – 9. februar 2027

25.01 - 09.02 2027

Buenos Aires, Iguazu, Buzios og Rio

Denne grupperejse, som vi laver for 7 gang, har vi i år udvidet med et stop i den vidunderlige by Buzios, som ligger lidt nord for Rio. Byen var berømt for at være Birgitte Bardot, andet hjem, sine vidunderlige strande og for os golfere en fremragende Dye bane, som netop er åbnet igen. Men vi skal opleve det bedste af Argentina og Brasilien i hyggeligt samvær  under vore guidede  rundrejser i Buenos Aires og Rio. Glæd dig til at komme helt tæt på historien om Evita, tangoshows, fantastiske bøffer og dejlig vin fra Mendoza og dertil fin golf. Vi fortsætter til de ufatteligt imponerende 236 vandfald ved Iguazu, som skal opleves både fra den Argentinsk og Brasiliansk side og dertil en fin regnskovs golfbane. I Rio skal vi naturligvis opleve Corcovado- statuen  og Sukkertoppen og slutter af med golf på den berømte bane bygget til OL 2016. Sidste men ikke mindst og så naturligvis nyde klodens måske allerbedste strand  Copacabana, som ligger lige udenfor indgangen til vort hotel.

Eventyret venter i Sydamerika i 2027.

kr. 37.550,- Læs mere

Azorerne, Octant Hotel**** Punta Delgada

Hele året

 

Azorerne: Punta Delgada, golf og overvældende naturoplevelser.

Rejs på egen hånd, eller deltag i vor gruppe rejse 1. – 8. november 2026 , hvor vi også spiller en hyggelig golfturnering.

Drømmer du om en golfrejse til nogle eksotiske  øer i midten af Atlanten fyldt med uforglemmelige naturoplevelser, så vil Azorerne være en rejse du aldrig glemmer. Forestil dig at vågne op til synet af hvaler, der elegant bryder havoverfladen, mens du nyder morgenkaffen i dit oceanfront hotelværelse i hotel Octant Punta Delgada.

 

Fra kr. 12.245,- Læs mere

Nytårsrejse til Andalusien – Hotel Almerimar ***** 26/27

Nytårsrejse 2026/27

 

Nytårsrejse til Almerina

 

I det sydøstlige hjørne af den Iberiske halvø ligger den smukke historiske middelalderby Almeria.  Området er også kendt for at have flest solskinsdage på det spanske fastland, ca. 330 dage om året. Her på kanten af den gamle by ligger vort hotel det 5 stjernede hotel “Almerimar”, med egen 27 hullers Gary Player golfbane bygget op omkring hotellet.

kr. 13.975,- Læs mere

Vores rejsetyper



Golf og cruise

Golf og cruise

Singlerejser

Singlerejser

Gruppe og matchture

Gruppe og matchture

Longstay

Longstay

Skræddersyede rejser

Skræddersyede rejser

Nogle af vores samarbejdspartnere

Emirates Logo
Emirates Logo
Emirates Logo
Emirates Logo

Kontakt

Mulligan Golf Travel ApS
A.P. Møllers Alle 55
2791 Dragør
CVR nr: 36 49 17 60

Telefon +45 88 44 56 66
Mobil +45 20 25 56 66
Mail info@mulligangolf.dk
Web www.mulligangolf.dk

Telefontid: Mandag - fredag kl. 09.30 – 16.00
Medlem af Rejsegarantifonden
Registreringsnummer 3364

Medlem af

×